Шварценегер завршио са улогом Терминатора
Глумац Арнолд Шварценегер изјавио је да је завршио са улогом Терминатора у истоименом холивудском филмском серијалу.
„Франшиза није готова. Ја јесам. Добио сам поруку јасну и гласну да свет жели да се иде даље са другачијим темама када је у питању 'Терминатор'”, рекао је Шварценегер у интервјуу филмском сајту Холивуд репортер.
Истакавши да је улога човеколиког робота из будућности у великој мери одговорна за његов успех, Шварценегер је рекао да ће на њу увек освртати са наклоношћу, као и да су била сјајна почетна три филма научнофантастичног серијала „Терминатор” (1984), „Терминатор: Судњи дан” (1991) и „Терминатор: Побуна машина” (2003).
Број четири (Терминатор: Спасење 2009) није био, јер сам тад био гувернер (Калифорније). Потом, петица (Терминатор: Генесис 2015) и шестица (Терминатор: Мрачна судбина 2019) нису одрадили посао што се мене тиче. Знали смо то унапред, јер једноставно нису били добро написани”, оценио је амерички глумац аустријског порекла, преноси Танјуг.