Анонимно донирао два милиона евра
БЕРЛИН - Пензионер из града Брауншвајга у немачкој покрајини Доња Саксонија донирао је више од два милиона евра локалним хуманитарним организацијама.
Овај мушкарац, старији од 80 година, већ годинама шаље новац преко новинара локалног листа Брауншвајгер цајтунг.
Комуникација се, како пише немачки лист, одржава путем обичне поште, а трансфер новца се одвија као у шпијунском филму: човек предаје донације на унапред договореној локацији, а уз донацију увек приложи ручно израђен шарени плакат.
Идентитет донатора остаје непознат, јер, како пише Дојче веле, слава га не занима и жеља му је да до краја живота све своје богатство поклони у добротворне сврхе.
Међу организацијама које су добиле помоћ су азил за животиње у Брауншвајгу и народна кухиња у оближњем месту, којој је чак три пута донирао по 10.000 евра, што је износ који покрива скоро целокупне трошкове током зимских месеци.
Само током 2024. године, у Немачкој је око 16,7 милиона људи донирало укупно 5,1 милијарду евра, при чему је највише донација (60 одсто) дошло од пензионера.