ПОСЛЕ 18 ГОДИНА ПЛАНИРАЊА И ГРАДЊЕ

Отвара се метро у Солуну

(Printscreen)

Након готово две деценије планирања и градње, у Солуну се у недељу 1. децембра свечано отвара прва линија метроа, чиме северна Грчка улази у нову еру саобраћајне инфраструктуре. Изградњу солунског метроа пратили су бројни изазови, од откривања вредних археолошких налазишта до финансијских тешкоћа, што је резултирало вишеструким одлагањима и продужецима рокова. Ипак, упркос препрекама, метро је сада спреман да промени свакодневни живот становника и олакша кретање бројним туристима који посећују град.

Солунски метро се сврстава међу најмодерније метро системе у Европи, користи најсавременије технологије и изграђен је са високим стандардима квалитета и безбедности, преноси грчка.инфо.