Био сам сав у модрицама, али успели смо
Овим речима глумац Виктор Савић описује тежак процес стварања филма који као косценариста и продуцент потписује Алекса Балашевић, син чувеног кантаутора
Кад сам видео како Виктор вози сноуборд, знао сам да ће умети и да се туче – шаљиво је сценариста и продуцент Алекса Балашевић описао како је дошло до сарадње са глумцем Виктором Савићем на филму „Мегдан“ чије је премијера заказана за вечерас, у 20.30 часова, у обновљеној Плавој дворани Сава центра.
- Шалу на страну, Виктор је наш кућни пријатељ, а као деца снимали смо заједно „Форе и фазоне“ . Он је био први човек којем се допала моја идеја о филму. Када сам добио његову подршку, схватио сам да је неопходно да га снимимо – наставља причу син чувеног кантаутора Ђорђа Балашевића, који је поносан на чињеницу да ће његов филм првенац бити приказан у здању за које је посебно емотивно везан.
- Да је којим случајем син Мухамеда Алија отишао у Манилу где се његов отац борио са Фрејзером, мислим да би имао исти осећај као ја у Сава центру. Тај осећај могу поредити са оним када сам са својом невестом ишао на хаџилук у Јерусалим. Мој отац је у Сава центру одржао многе концерте где није само певао лепе песме већ и говорио ствари које нико тада није смео. Ђоле је водио неке своје мегдане, а сада ја улазим у његов храм – појаснио је Балашевић.
Будући да је велики познавалац домаће кинематографије, али и поштовалац ММА борбе, решио је да направи управо филм о овим спортистима како би показао, како је истакао, шта значи бити борац на Балкану и кроз шта они пролазе пре и после ринга.
- Јер борба се не дешава само ту, у арени, већ она траје много дуже, да не кажем вечно – додао је овај млади филмски аутор који је за свој дебитантски филм већ награђен с два признања на фестивалу у Напуљу и на Филмским сусретима у Нишу.
„Мегдан“ су поред „Телекома Србије“ подржали и Молдавија и Бугарска, тако да се може рећи да је реч о међународном пројекту. Режију потписује Тодор Чапканов, док су поред професионалних глумаца – Виктора Савића, Нине Сеничар, Војина Ћетковића, Петра Божовића, Ениса Бешлагића, Александра Радојичића, Јоване Балашевић, пред камере стали и ММА бораци, Васа Бакочевић и Душан Џакић.
Иако није имао много времена за припреме, Виктор Савић је савршено ушао у улогу и реалистично дочарао и племенитост, али и сву суровост ове спортске дисциплине.
- Имао сам свега три тренинга са сјајним Зораном Бачуловим, пре него што сам стао пред камере. Било је напорно, био сам сав у модрицама. Ипак, успели смо да снимимо филм за нешто више од три недеље – искрено је рекао познати глумац додавши да је „Мегдан“ породични филм јер нема псовки и опомиње нас да се не бавимо криминалом већ поштеним послом.
Са њим се слаже и лепа Нина Сеничар која је истакла да само на прву лопту филм изгледа као да је намењен мушкарцима, али они ће са собом повести и своје девојке које ће захваљујући њеној улози Јоване увидети и ону другу топлију страну приче.
Ова рођена Новсађанка са радошћу је похитала из Америке, где живи већ дужи низ година, у свој родни град где је филм сниман, и то на њеним омиљеним локацијама из детињства, као што су Петроварадинска тврђава и Спенс. Једино јој је жао што и сама није стала у ринг јер бокс и сама радо вежба.
- Алекса ми је обећао да ће ми бити пружена та прилика када будемо снимали наставак – открила је Сеничар додајући да је бокс племенити спорт који јача и мозак и тело, али и који захтева велики рад, дисциплину, као и поштовање противника.