Спилберг одушевљен “Дином 2”
Редитељ Стивен Спилберг похвално је говорио о наставку блокбастера “Дина” Денија Вилнева. Своје утиске Спилберг је изнео у разговору са Вилневом за подкаст “Directors Cut”.
“Направили сте један од најгенијалнијих научно-фантастичних филмова које сам икада видео. Част ми је да седим овде и разговарам са тобом. То је прича о љубави према пустињи, али... у њој је присутна чежња за водом. Беоз обзира на сав песак који се види у овом филму, заправо се ради о води. Светој води за којом жуде зелене ливаде и плавој води живота. Снимаш пустињу тако да подсећа на океан, на море. Пешчани црви су попут морских змија. А сцена сурфовања на пешчаним црвима једна је од највећих које сам икада видео. За сва времена! Направили сте пустињу попут течности”, рекао је Спиелберг.
Аутор филских класита као што су “Ајкула”, “Парк из доба јуре”, “Шиндлерова листа”, “Е. Т. ванземаљац”, “Спасавање редова Рајена”, “Боја пурпура”…, такође је Виленева назвао “градитељем светова”, заједно са Жоржом Мелијесом, Волтом Дизнеијем, Тимом Бертоном, Весом Андерсоном, Кристофером Ноланом и другима.
Филм “Дина: Други део” премијеру је имао почетком марта и прикупио је 579 милиона долара на светским благајнама. Улоге су тумачили Тимоти Шаламе, Зендеја, Остин Батлер, Ребека Фергусон, Флоренс Пју…