Кејтлин Дивер као Еби

(Фото EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN)

У другој сезони серије “The last of us” ХБО је одлучио да улогу Еби повери глумици Кејтлин Дивер познатој по улози у филму “Карта за рај”.

У серију се, као што се и очекивало, враћају Педро Паскал и Бела Рамзи. Због штрајкова сценариста и глумаца снимање серије је одложено за фебруар ове године а пред телевизијском публиком требало би да се појави 2025. године, пише Варајети.

Диверова се придружује ХБО-овој хит серији у улози Еби која је описана као „искусни војник чији је црно-бели поглед на свет доведен у питање док тражи освету за оне које је волела”.

„Наш процес одабира глумаца за другу сезону био је идентичан првом – тражимо глумце светске класе који утеловљују душе ликова у изворном материјалу”, рекли су коаутори серије Крејг Мазин и Нил Дракман и додали: „Ништа није важније од талента и одушевљени смо што се позната извођачица попут Кејтлин придружила Педру, Бели и остатку наше породице.”

Медији су раније писали да су продуценти улогу Еби наводно понудили Флоренс Пју.