Повратак „елијена”

У августу следеће године у биоскопе стиже филм „Елијен:Ромул”. То је још једна епизода из серијала који је покренуо филм „Осми путник”, који многи и даље сматрају најбољим научно-фантастичним филмом свих времена.

О наставку филма се не зна пуно, Тек толико да прати групу људи који се боре са изузетно опасним ванземаљским обликом живота. У трејлеру који је објављен, сцене веома подсећају или су чак идентичне са онима из претходних филмова из „Елијен” франшизе..

Нови филм режира Феде Алварез, познат по филмовима „Зла смрт” и „Не диши”. Ридли Скот који је снимио први филм, на простору бивше Југославије познат као „Осми путник”, овог пута се појављује у улози продуцента.

Први и други филм из франшизе задржали су одличне оцене критике и до данас. Други филм је режирао Џејмс Камерон. Трећи и четврти филм, „Елијен 3” и „Елијен:ускрснуће” нису постигли већи успех.  Након њих Скот поново преузима ствари у своје руке и следе два наставка, „Приометеј” и „Елијен:савез”, који су били бољи од претходних епизода, али и даље далеко иза прва два филма.