Маск хоће да прави „фарме беба”
Док цео свет говори о пренасељености планете, најбогатији човек света, шеф "Тесле" и "Твитера" удара “контру”. Илон Маск сматра да су фабричка породилишта или "фарме беба" будућност човечанства и да би оне могле да помогну раст наталитета на Земљи.
У складу с тим, направио је фустуристички филм који показује изглед те “лабораторије”
У филму који је хит на друштвеним мрежама представљено је породилиште које може да "узгаја" до 30.000 беба годишње унутар вештачких материца.
Креатор филма, режисер у биотехнолог Хашем ел Гаили тврди да се ова идеја, иако је реч о видеоконцепту, заснива на 50 година револуционарног научног истраживања које су спровели научници света.
У филму је приказана једно такво будуће породилиште са хиљадама фетуса који се развијају у посебним капсулама са контролисаном температуром и пупчаном врпцом помоћу које се хране и дишу.
Томе претходи "ин витро" оплодња и могућност да родитељи одаберу најодрживији и генетски супериорнији ембрион, који се такође може генетски модификовати да прилагоди особине, укључујући физичку снагу и елиминацију наследних болести.
Постројење има 75 лабораторија, а сваки је са до 400 комора за раст. Дизајниране су тако да симулирају стварне услове у мајчиној утроби и имају сензоре који прате виталне функције бебе, попут откуцаја срца, температуре тела и засићеност крви кисеоником. Коморе имају и камеру којом управља вештачка интелигенција, која континуирано скенира фетус у потрази за потенцијалним генетским абнормалностима и прати целокупни процес развоја бебе.
Родитељи добијају апликацију помоћу које могу уживо да прате развој њихове бебе унутар капсуле, заједно са приказом њених виталних података.